לחץ לדילוג על איזור זה

צילומים מהחצר הפנימית - שלמה ברונשטיין

המשימה שקיבל מהמורה הייתה לצלם במשך עשרים יום בלי להתבונן בתמונות שצילם. בתום עשרים הימים, משהתבונן בתמונות שנוצרו, התחוור לברונשטיין כי המשותף לכל מה שצילם היה יסוד קיצוני של חופש, בלי מגבלות ובלי ביקורת עצמית. בשביל ברונשטיין זה היה תהליך נפשי מטלטל שדחף אותו בסופו של דבר לעבור מצילום עיתונאי לצילום אמנותי. 

הצילומים המוצגים בתערוכה צולמו בחמש השנים האחרונות, והם מסמנים את המבט החדש בעולם – מבט שהוא בעת ובעונה אחת רחב וחודר עד לפרטי הפרטים שמציע הטבע לעין האנושית.  

על מקורות ההשראה שלו בורנשטיין מספר כי הנושאים לצילום נבחרים בשיחה פנימית עם עצמו, שיחה המשמשת לו מצפן פנימי ומדמה את תהליך ההתפתחות שלו כאמן כמו ישיבה בחצר, בחצר הפנימית של ביתו, מקום קטן, שקט ורגוע. עבודותיו עוטות דוק של כישוף, ויש בכולן יסוד מתעתע, גם כשהנושא ברור ומזוהה.

קונכיית שבלול שמעליה מתנשא מבנה דמוי פטרייה או שלישיית דקלים שמגיעים אלינו כהד חלוש מבעד למסך של גשם – כולם אפופים אווירה אפוקליפטית כמעט, גם אם צולמו בחצר האחורית של הצלם. הפריימים שלו גדושים ביפעת הטבע, והוא מיטיב ללכוד תופעות המזכירות טבע רחוק, כמו לא מכאן.

 ברונשטיין מאמין כי לכל אחד מאתנו מעין חצר פנימית, עולם של מחשבות שאיננו חושפים לפני אחרים. תערוכה זו היא אפוא ניסיון לפתוח צוהר לעולמו הפנימי של האמן ולשתף את הצופה ברגעים האינטימיים ביותר בחקר האני והעצמי שלו.

< חזור

אימייל שדה חובה
אימייל לא תקין
שם שדה חובה
טלפון שדה חובה